Червонянський ЗДО "Зірочка", Червоне
Миколаївська область, Миколаївський район

звіт керівника

ЗВІТ

за 2022-2023 н.р.

керівника ЧЕРВОНЯНСЬКОГО закладу дошкільної

освіти «Зірочка» Воскресенської селищної ради Миколаїської обл.. Миколаївського району

штефан наталії володимирівни

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педколективом та громадськістю».

Мета : Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

1. Загальні відомості про навчальний заклад:

Червонянський ЗДО «Зірочка», з українською мовою навчання, знаходиться у комунальній власності Воскресенської селищної ради, розташований за адресою : С. Червоне вул.. Миколи Вінграновського б.25

Заклад працює за 5-денним робочим тижнем.

Проектна потужність ЗДО – 16 дітей, одна різновікова група.

Протягом 2022-2023 навчального року функціонували 1 різновікова група  загального розвитку, в якій виховувалось 11 дітей:.

 У зв’язку з військовою агресією рф проти України, з метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, виконання освітньої програми за 2022 – 2023 навчальний рік, освітній процес з дітьми дошкільного віку був організований в дистанційному форматі та у формі консультацій для батьків в онлайн-режимі, використовуючи  VIBER тощо. Вихованці та їх батьки постійно долучалися до флешмобів, майстер-класів, конкурсів.

Основними завданнями освітньо-виховної роботи в закладі були:

1.Розвивати звукову культуру мовлення дітей раннього та молодшого дошкільного віку за допомогою дидактичних ігор; оптимізувати роботу з розвитку зв’язного мовлення за допомогою інноваційних методів навчання;

2.Продовжувати роботу з розвитку основ патріотичної свідомості дошкільників з високими морально – духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливими чинниками національно - патріотичного виховання.

 

 

У закладі в наявності вся нормативна база з питань охорони праці та пожежної безпеки. Необхідна ділова документація ведеться відповідно до вимог «Положення про навчання та інструктаж з охорони праці», все обладнання справне, знаходиться в задовільному стані.

Санітарно-гігієнічні умови у ЗДО відповідають Державним санітарним правилам і нормам. Оптимальний рівень природного освітлення забезпечений за умови лівостороннього освітлення навчальних приміщень. У результаті досліджень виявлено найбільш важливі фактори, що впливають на здоров’я дітей. Розроблені індивідуальні рекомендації щодо збереження та формування міцного здоров’я вихованців

Дітей-інвалідів в ЗДО немає.

Для підвищення рівня роботи методичної служби у 2023/2024 навчальному році необхідно:

1. Створити умови для дистанційної роботи педагогів, у зв'язку з воєнним станом, проводити консультації по використанню сучасних гаджетів для роботи онлайн та по використанню соцмереж.

2. Активізувати педагогів до роботи над індивідуальною науково-методичною темою з метою підвищення рівня їх професійної компетентності.

3. Спланувати заходи, що забезпечать активну участь у підготовці та проведенні методичних заходів.

Організація та результативність освітнього процесу

Педагоги провели велику онлайн-просвітницьку роботу з батьками з формування активної позиції дитини щодо власної безпеки. Підготовлений для батьків комплект пам’яток «Безпека під час воєнних дій»

Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з трудовим колективом  протягом навчального року працювали над виконанням Угоди з охорони праці з метою організації безпечних умов життєдіяльності працівників ЗДО..

Видано накази про організацію роботи З ОП, ПБ, ЦЗ та призначення відповідальних

Ведуться журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці, журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці (первинний, повторний, цільовий, позаплановий), журнал реєстрації та видачі інструкцій з охорони праці.

З метою створення безпечних умов у закладі: ,

- протягом навчального року було проведено 2 «Тижня безпеки життєдіяльності»

- систематично проводиться обстеження території закладу, приміщень, спортивного та ігрового обладнання, холодильного та технологічного обладнання, водогінної та каналізаційної мережі.

У звітному році травматизм серед працівників (на робочому місці) відсутній.

У закладі дошкільної освіти створено умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я здобувачів дошкільної освіти, забезпечення медичного обслуговування дітей, уразі потреби надання невідкладної домедичної допомоги.

Враховуючи дистанційну форму освітнього процесу, санітарно-просвітницька робота з питань здорового способу життя, загартування, раціонального харчування проводилась за допомогою Інтернет-ресурів (Сайт закладу, сторінка закладу у мережі Facebuk, батьківські групи Viber)

Протягом звітного періоду харчування в закладі не організовувалось у зв’язку з дистанційною формою навчання.

Основні зусилля методичної служби в 2022-2023 н.р. було зосереджено на створенні умов для підвищення рівня професійної компетентності вихователів, та спрямовувались на реалізацію методичної проблеми «Організація освітнього процесу в умовах оновленого Державного стандарту дошкільної освіти» та вирішення наступних завдань:

- Дистанційна робота педагога в умовах воєнного стану.

- Створення безпечних умов для всебічного розвитку дошкільника.

- Національно-патріотичне виховання та основи правової культури дітей дошкільного віку.

Ці завдання реалізувалися через різні форми методичної роботи: педагогічні ради, методичні посиденьки, консультації, ділові ігри, тренінги тощо. Дані заходи сприяли розвитку творчості, ініціативи, та були спрямовані на підвищення якості освітнього процесу.

Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти раціонально планують освітній процес, об’єктивно оцінюють його результативність та враховують результати аналізу при подальшому плануванні роботи. Перспективно-календарне планування освітнього процесу ведеться відповідно до блочно-тематичного планування за освітніми напрямами БКДО на засадах інтеграції.

З метою надання якісних освітніх послуг (рішення педагогічної ради №1 від 31.08.2022р. та позачергової педради №2 від 11.11.2022р.), в закладі було організоване асинхронне навчання (запис відео занять та інших форм роботи з дітьми відповідно до блочно-тематичного планування та передача його батькам для самостійного опрацювання дітьми). Педагоги не тільки активно використовували матеріали різних освітніх платформ, порталів, YouTube каналів (поширювали серед батьків посилання на записи цікавих занять, відеороликів, розвивальних дидактичних ігор, казок, повчальних історій, веселих руханок, музичних занять тощо), а й самостійно створювали власні відео продукти (заняття, спостереження, дидактичні ігри тощо). Під час зйомки педагоги створюють короткі і дидактично продумані відеоролики, дозовано використовували переходи та анімацію, використовують напрацьований демонстраційний, ілюстративний та роздатковий матеріали. Даний відеоматеріал педагоги розміщують на закритих сторінках вікових груп в соціальній мережі Фейсбук для використання батьками вдома з дітьми в зручний для них час.

Протягом дня вихователі охоплювали всі види діяльності та освітні напрями.

Педагоги вчасно розміщували відео матеріали відповідно до перспективно-календарного планування та своїх робочих днів, виключенням були особливі обставини (вимкнення світла, часті повітряні тривоги). Батьки в свою чергу активно співпрацювали з вихователями, надсилали фото звіти про пророблену роботу, які кожного місяця розміщувалися на сайті закладу.

Враховуючи вимоги Закону України про освіту на сайті дошкільного закладу на сторінці «Адміністрація інформує» висвітлено всю публічну інформацію передбачену статтею 30.

Педагогічні працівники поінформовані про необхідність дотримуватись та дотримуються академічної доброчесності під час провадження педагогічної діяльності.

 З метою психологічної підтримки педагогів, кожного тижня проводилася цікава, змістовна робота, яка була спрямована на підвищення рівня обізнаності вихователів щодо надання психологічної підтримки здобувачам освіти в умовах воєнного стану та усвідомленню педагогами власних ресурсів та їх використання для психоемоційної стабілізації в ситуації стресу. Інформація про всі проведенні заходи розміщена на сайті закладу.

Практично всі працівники та переважна більшість батьків вважає, що керівництво закладу освіти сприяє створенню психологічно комфортного середовища, яке забезпечує конструктивну взаємодію здобувачів освіти, їхніх батьків, педагогічних та інших працівників закладу.

 

 

 

Логін: *

Пароль: *